logo مقام شمس

قوانین و مقررات مقام شمس

‎توافق‌نامه سطح سرویس و شرایط استفاده برای رسانه مقام شمس

‎کاربر گرامی
‎از شما برای استفاده از مقام شمس سپاسگزاریم.
‎شما ضمن مطالعۀ دقیق این قرارداد، متعهد می‌شوید تا مفاد آن را نقض نکنید و در صورت نداشتن مطالعۀ کامل، می‌پذیرید که بی‌خبری از قوانین و مقررات، نفی‌کنندۀ وجود آن‌ها نیست. مبنای تصمیم‌گیری‌های ما درخصوص مواجهه با محتوای منتشرشده در مقام شمس همین قرارداد خواهد بود که ممکن است در آینده به آن اضافه یا از آن کم شود.

‎شرایط استفاده
‎1) رسانه مقام شمس که سـرویس‌های آن از طریق وب‌سایت www.maghameshams.com و برنامـه کاربردی به نام مقام شمس ارائه می‌شـود ضمن پایبندی به قوانـین و مقـررات جمهوری اسلامی ایران، رعایت دستورالعمل‌ها و الزامات سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا)، قانون حمایت از حقوق مصرف کننده و قانون تجارت الکترونیک ، شرایط و ضوابط مشروح در این صفحه را به اطلاع کاربران رسانه می‌رساند.
‎2) این سرویس با نام تجاری مقام شمس ثبت گردیده و حق کپی‌رایت آن محفوظ است. چنانچه در سایر سکوها و بسترهای انتشار با موارد نقض حق کپی‌رایت مقام شمس مواجه شدید، لطفاً به آدرس ایمیل … اطلاع دهید.

‎ایجاد حساب کاربری در مقام شمس
‎3) رسانه مقام شمس بستر بارگذاری محتوا را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. شما برای بهره‌مندی کامل از سرویس‌های این رسانه نیاز به ثبت نام و عضویت جهت ایجاد حساب کاربری دارید. هنگام ثبت نام و عضویت در مقام شمس متقاضی موظف به ارائه مشخصات فردی خود شامل: نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه است. پس از انجام مراحل ثبت نام، حساب کاربری برای کاربر ایجاد خواهد شد و کلیه فعالیت‌های کاربر اعم از سابقه محتوای بارگذاری شده، مشاهد شده و سوابق پرداخت در آن ثبت می‌شود. کاربر می‌تواند در هر زمان با استفاده از مشخصات کاربری خود، مراجعه کرده و نسبت به ویرایش اطلاعات یا حذف حساب کاربری خود اقدام کند.

‎تعهدات کاربر
‎4) ثبت نام شما در مقام شمس به منزلۀ پذیرش توافق‌نامه سطح سرویس و شرایط استفاده بوده و با قبول این شرایط به عنوان کاربر مقام شمس شناخته می‌شوید. در صورت موافق نبودن با این توافق نامه و شرایط آن، لطفاً از ادامۀ روند ثبت‌نام خودداری فرمایید.
‎5) استفاده از سرویس‌های مقام شمس هیچگونه حقی اعم از مالکیت محتوای موجود بر روی سکو، فروش و انتشار یا پخش عمومی محتوا برای کاربر ایجاد نمی‌کند، به عبارت دیگر کاربر مجوز بهره برداری مالکانه از محتوای بر روی مقام شمس را ندارد.
‎6) استفاده از سرویس‌های مقام شمس شخصی بوده و کاربر مجاز نیست اطلاعات کاربری خود برای بهره‌برداری از رسانه را در اختیار دیگران قرار دهد.چنانچه حساب کاربری و رمز عبور یک کاربر در اختیار شخص دیگری قرار بگیرد، مسئولیت آن بر عهده صاحب حساب کاربری خواهد بود.
‎7) در قسمت مربوط به نظرات کاربران، انتشار مطالب خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران، مضر، تهدیدکننده، توهین‌آمیز، غیراخلاقی، افتراآمیز و مبتذل و همچنین مطالبی که به نژاد، گروه یا دسته خاصی از مردم توهین کند، ممنوع است. در قسمت مربوط به نظرات کاربران، قرار دادن لینک‌هایی به سایت‌های غیرقانونی، غیراخلاقی یا مبتذل و همینطور سایت‌هایی که به هر نحو مناسبات فرهنگی، اخلاقی، عرفی یا قانونی جامعه را زیر پا می‌گذارند یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران مغایرند، ممنوع است
‎نحوه انتشار محتوا
‎9) سن قانونی برای به اشتراک گذاشتن محتوا 18 سال تمام است. درصورتی که سن کاربر کمتر 18 سال باشد، مسئولیت محتوای بارگذاری شده برعهده والدین یا قیم قانونی وی خواهد بود.
‎10) هر کاربر در مقام شمس تنها حق یک بار ثبت نام و ایجاد کاربری را دارد.
‎11) بارگذاری محتوایی که مالک آن افراد دیگری غیر از شما ‌باشد ممنوع است در صورت گزارش، ویدئوهای بارگذاری شده حذف می‌شوند و بارگذاری ویدئو به مدت تعیین مقام شمس برای شما امکان‌پذیر نخواهد بود.
‎12) انتشار محتوای دارای مضامین خشن یا زننده، محتوای غیراخلاقی، غیرعرفی یا در تضاد با قوانین کشور، محتوای با مضامین نفرت ‌پراکنی، تبلیغ کالا یا خدمات غیرمجاز، محتوای دارای ملاحظه‌های امنیت ملی، محتوای توهین‌آمیز، محتوای دارای حق نشر و محتوای ناقض حریم خصوصی افراد ممنوع است.
‎13) هر زمان مشخص شود قوانین و مقررات یا ضوابط انتشار محتوا مندرج در این قرارداد توسط کاربر نقض می‌شود، مقام شمس می‌تواند هر محتوا یا اطلاعاتی را که در سرویس به اشتراک گذاشته شده را حذف کند. همچنین مقام شمس می‌تواند بلافاصله از ارائه تمام یا بخشی از خدمات به کاربر خودداری کند.

‎تعهدات رسانه
‎حفظ حریم خصوصی
‎13)مقام شمس همواره اصول محرمانگی را در مورد اطلاعات شخصی کاربر را رعایت کرده و از این اطلاعات به نحو احسن محافظت می‌نماید. مقام شمس متعهد می‌شود اطلاعات شخصی کاربران را فقط نزد خود نگه دارد و از افشای آن به هر شخص حقیقی و حقوقی یا گروه سوم شخص اجتناب ورزد. تنها در مواردی که به موجب قوانین جمهوری اسلامی ایران و بنا به درخواست رسمی ارگان‌ها و سازمان‌های ذیصلاح نیاز به ارائه اطلاعات شخصی کاربران باشد، رسانه موظف به همکاری طبق قانون خواهد بود و هیچ مسئولیتی متوجه رسانه نخواهد بود.
‎14)مقام شمس اطلاعاتی که از حساب کاربران به طور خودکار بدست می‌آورد، بصورت ناشناس تفسیر کرده جهت تحلیل، بررسی و شخصی‌سازی خدمات خود و ارائه پیشنهادات نزدیک‌تر به سلیقه کاربران استفاده خواهد کرد. این اطلاعات به مقام شمس کمک می‌کند تا سرویس خود را بهبود بخشد و محتوای مرتبط‌تری با علایق هر کاربر ارائه کند.

‎دسترسی به سرویس
‎ 15)مقام شمس در دسترس بودن سرویس را به میزان ۱۴۰۲ در سال متعهد می‌شود. {به عنوان مثال مقام شمس می‌تواند دسترس پذیری سرویس را به ‌صورت حداکثر میزان قطعی …. ساعت در بازه‌های سالانه، 6 ماهه یا ماهانه اعلام کند.}
‎16) در صورتی که انتشار محتوا در قالب مجموعه یا تک قسمت، از قبل اعلام شده باشد اما به هر دلیلی در زمان تعیین شده پخش نشود، مقام شمس مکلف است خسارت اشتراک کاربر را در مدت زمان توقف جبران نماید.

‎پهنای باند مصرفی
‎17) استفاده از مقام شمس نیازمند اینترنت بوده و هزینه ترافیک مصرفی اینترنت بر عهده خود کاربر می‌باشد. با توجه به ثبت اطلاعات مقام شمس در لیست تعرفه ترجیحی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ترافیک مصرفی کاربران مقام شمس، به صورت نیم بها محاسبه خواهد شد.

‎امکان گزارش تخلف
‎18) تمام محتوای موجود در مقام شمس، برای اطمینان از مطابقت با قوانین رسانه‌های کشور جمهوری اسلامی ایران توسط انسان یا سیستم‌های هوشمند خودکار بررسی شده‌اند. ولی اگر در هر صورت مضامینی به نظر شما مناسب نمی‌آیند، می‌توانید آن را از طریق لینک “گزارش تخلفات” اعلام و پیگیری نماید. کاربر مجاز است در صورت عدم دریافت پاسخ، عدم اقدام مناسب رسانه یا بصورت موازی موارد تخلف را از طریق سامانه ساپرا (گزارش تخلفات مردمی ساترا) ثبت و پیگیری نماید.
‎شرایط مالی {در صورتی که استفاده از سرویس های مقام شمس نیازمند خریداری اشتراک باشد}
‎19) قیمت اشتراک با توجه به مدت زمان و سایر شرایط در سایت به صورت شفاف اطلاع رسانی می‌شود. هر حساب کاربری مجاز به خرید یک اشتراک است و آن اشتراک بر روی {تعداد دستگاه} دستگاه می‌تواند فعال شود.

‎کنترل والدینی

‎20)مقام شمس دارای قابلیت کنترل والدینی بوده و تمامی محتوا در این رسانه دارای رده‌بندی سنی است. شما می‌توانید برای فرزندان خود حساب کاربری مخصوص ایجاد کرده و آن حساب کاربری را در دستگاه ایشان فعال کنید.

‎دسترسی های مورد نیاز در برنامـه کاربردی
‎21)دسترسی‌های مورد نیاز در برنامـه کاربردی مقام شمس اپلیکیشن رسانه صرفاً در موارد ذیل و با تأیید کاربر می‌باشد:
a. دسترسی به بلندگو
b. دسترسی به فهرست مخاطبان
c. ذخیره‌ساز
d. مکان‌یاب (GPS)
e. …….

‎به روزرسانی توافق‌نامه سطح سرویس و شرایط استفاده
‎یادآور می‌شود مقام شمس این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که در هر زمان توافق‌نامه سطح سرویس و شرایط استفاده را به‌روزرسانی نماید. این تغییرات با تایید مراجع ذیصلاح و ساترا از طریق صفحه مربوط در وب‌سایت و ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید و ادامه استفاده از سرویس منوط به تایید آن می‌باشد.
‎در صورت عدم پذیرش توافق نامه جدید توسط شما، چنانچه از مدت زمان اشتراک شما باقی‌مانده باشد، همان توافق نامه و شرایط قبلی تا پایان اشتراک اعمال شده و فعال‌سازی سرویس جدید صرفاً با پذیرش توافق‌نامه و شرایط جدید صورت می‌گیرد.
‎توافقنامه حاضر که به تایید رسانه و کاربر می‌رسد، از قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و مقررات و دستورالعمل‌های ساترا تبعیت می‌کند. در صورت وجود ابهام در این شرایط با ایمیل maghameshams@yahoo.comبا ما در تماس باشید.
‎درصورتیکه پس از خواندن این متن همچنان سوال یا ابهامی داشتید، می‌توانید با ما از طریق ایمیل … یا شماره تماس …  همه روزه به صورت 24 ساعته ارتباط برقرار کنید.